1 Ağustos 2022 Pazartesi, 15:40

Vali Ali Hamza Pehlivan devam eden öğrenci yurdu inşaatında incelemelerde bulundu

Vali Ali Hamza Pehlivan, Yenişehir İlçesi Çiftlikköy Mahallesinde Gençlik ve Spor Bakanlığımızın yatırım programı kapsamında yapımı devam eden 2500 kişilik yüksek öğretim öğrenci yurdu inşaatında incelemelerde bulundu.
 
İlk olarak inşaat alanını gezerek çalışmaları yerinde inceleyen Vali Pehlivan daha sonra yüklenici firma yetkililerinden bilgiler aldı.
 
Vali Ali Hamza Pehlivan’a İncelemeleri sırasında, Vali Yardımcısı İbrahim Küçük, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir ve firma yetkilileri eşlik etti.
 
41.285 m2 alanı üzerine inşaat çalışmaları hızla devam eden öğrenci yurdu iki blok olarak planlanmış olup toplamda 2500 öğrenciye hizmet verecektir. 

Birinci blok 1500 kişi kapasiteli olup; bodrum ve zemin kat hariç olmak üzere 8 kat olacaktır. Toplam kapalı alanı ise 47.885 m2’dir.

İkinci blok ise 1000 kişi kapasiteli olup bodrum ve zemin kat hariç olmak üzere 8 kat olacaktır. Toplam kapalı alanı ise 30.132 m2 olacaktır. 

Her iki blokta da ayrı ayrı yemekhane,etüt salonları, çamaşır, yıkkama ve kurutma alanı, konferans salonu olacaktır. Yurtlar ve çevresinde oluşturulacak hizmet binalarının toplam kapalı alanı ise 78.800 m2 olacaktır.

Tarsus Haberleri ,Tarsus ,Tarsus Haberleri ,Tarsus Son Dakika ,Tren Saatleri ,Hava Durumu