28 Haziran 2021 Pazartesi, 10:47

HÜDA PAR Gençlik Kolları, 26 Haziran "Dünya Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığı ile Mücadele Günü" kapsamında, birçok ilde düzenledikleri etkinliklerle uyuşturucunun toplum üzerindeki olumsuz etkisine dikkat çekti.

Basın açıklamalarında uyuşturucu kullanımına neden olan etkenler, uyuşturucu ile mücadele yöntemleri ve uyuşturucuya bulaşma riskleri kamuoyuyla paylaşıldı.
 
Dünya ve ahiret saadetine engel olan ve toplumsal bozulmalarda etkin rol oynayan uyuşturucu türlerinin paylaşıldığı basın açıklamalarında, uyuşturucu ile mücadelenin toplumsal sorumluluk olduğu aktarılırken, aynı zamanda devletin ve sivil toplum kuruluşlarının (STK) görevleri arasında olduğuna dikkat çekildi.
 
Basın açıklamalarında, işsizlik, özgüven eksikliği, aile içi şiddet, dışlanma, duygusal yıpranma ve sevgi eksikliği gibi konuların madde bağımlılığına neden olduğu dile getirilen basın açıklamalarında kamu, sivil toplum, üniversite, medya, sanat, spor başta olmak üzere bütün camiaların, toplumların madde bağımlılığı ile mücadelede toplumsal sorumluluk bilinciyle hareket etmeleri gerektiği vurgulandı.
 
HÜDA PAR Mersin Gençlik Kolları da uyuşturucu ve madde bağımlılığına dikkat çekmek amacıyla Mersin Eski Devlet Hastanesi Caddesi önünde açtıkları dövizler ve dağıttıkları el broşürleriyle farkındalık oluşturmaya çalıştılar.
 
Mersin İl Gençlik Kolları Başkanı Habib Armağan, yaptığı açıklamada, şunları söyledi:
 
HÜDA PAR olarak meseleyi sonuçlarıyla değil, sebepleriyle irdelenmesi gerektiğine inanıyoruz. Uyuşturucu bir sonuçtur ama buna sebep olan nedenlerin de araştırılması ve bunun üzerine gidilerek bu nedenlerin yok edilmesi gerekiyor.
 

 

Tarsus Haberleri ,Tarsus ,Tarsus Haberleri ,Tarsus Son Dakika ,Tren Saatleri ,Hava Durumu